Bluesonline poleca

czwartek, 27 październik 2016 21:41

Hard Rock Pub Pamela. Wirtuozi harmonijki na scenie. Will Wilde Band i Blues Junkers w Toruniu (zdjęcia)

Will Wilde at Hard Rock Pub Pamela, Toruń, Poland 2016 by Wojtek Zillmann Will Wilde at Hard Rock Pub Pamela, Toruń, Poland 2016 by Wojtek Zillmann

Wirtuoz harmonijki, gitarzysta i wokalista Will Wilde wraz ze swoim Will Wilde Band zagrał w Hard Rock Pubie Pamela w Toruniu. Koncert otwierali Blues Junkers, gdzie wirtuozem harmonijki ustnej jest Dominik Abłamowicz.

W poniedziałek 24 października 2016 w Hard Rock Pubie Pamela wystąpił Will Wilde Band. Jest to zespół pochodzącego z Wielkiej Brytanii wirtuoza harmonijki ustnej, gitarzysty i wokalisty. Artysta był już pięciokrotnie nominowany do nagrody British Blues Awards, co samo w sobie jest potwierdzeniem jego ogromnego talentu. Bywalcy koncertów w Hard Rock Pubie Pamela nie muszą jednak polegać na opinii brytyjskich ekspertów. Co potrafi ten charyzmatyczny artysta mogli się przekonać równiez w trakcie zeszłorocznego koncertu grupy.

Will Wilde 077

Tego wieczoru koncert otworzył występ debiutującego na klubowej scenie, warszawskiego projektu Blues Junkers, w któym na pianinie gra jeden z lepszych polskich harmonijkarzy Dominik Abłamowicz.

- Występ Will Wilde Band był dla mnie, jako dla harmonijkarza, wielkim przeżyciem - powiedział Abłamowicz. - Już dawno nie słyszałem i nie czułem takiej harmonijkowej świeżości, mocy i charyzmy na scenie.

Will Wilde 071

- Will Wilde to świetny harmonijkarz, który mimo że posiada niesamowitą technikę, używa jej ze smakiem, cały czas pozostając blisko starej, bluesowej tradycji. To również bardzo dobry wokalista, a przede wszystkim charyzmatyczny frontman. Pomimo niewielkiego wzrostu, to postać naprawdę dużego formatu. Słuchałem go z wielką przyjemnością - podsumował Dominik Abłamowicz.

Blues Junkers 020

Zespół Blues Junkers zaskakuje swoim brzmieniem opartym na połączeniu starego pianina w stylu barrelhouse z lat czterdziestych ubiegłego wieku z brzmieniem gitary nawiązującym do takich mistrzów jak Freddie King, B.B King czy Robert Cray. Grupa została uznana przez czytelników kultowego kwartalnika Twój Blues ODKRYCIEM ROKU 2015. Dzięki zwycięstwu w Konkursie Zespołów Bluesowych, który odbył się w ramach Suwałki Blues Festival 2015, Blues Junkers reprezentował Polskę na European Blues Challenge 2016.

Zdjęcia: Wojtek Zillmann

 

 

 

 

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry