Bluesonline poleca

wtorek, 25 październik 2016 22:30

Hard Rock Pub Pamela. HRPP Festival 2016 już 9 i 10 listopada. Nico'ZZ Band, Leszek Cichoński i inni

 Nico'ZZ Band zagra w Hard Rock Pub Pamela w Toruniu podczas HRPP Festival 2016 10 listopada. Nico'ZZ Band zagra w Hard Rock Pub Pamela w Toruniu podczas HRPP Festival 2016 10 listopada.

Hard Rock Pub Pamela organizuje HRPP Festival 2016 już 9 i 10 listopada. Blues i rock spotkają się w Toruniu w najróżniejszych konfiguracjach. Będzie koncertowa premiera płyty Bratka „... From The Book Of Shadows”, zagrają Leszek Cichoński i Nico'ZZ Band.

"Blues, folk, rock - festiwal korzeni prezentujący muzykę z najwyższej półki" - tak w wypowiedzi radiowej Marek Wiernik jednym zdaniem określił HRPP FESTIVAL.  Cóż można do tego dodać?  Zapewne to, że wydarzenia nie poprzedzało  "polowanie na headlinera". Festiwal to wynik długoletniej współpracy z muzykami praktycznie z całego świata, podsumowanie tego, co w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela dzieje się przez cały rok. Zrównoważony, nieszablonowy, przemyślany line-up to reguła towarzysząca festiwalowi od momentu jego powstania . W 2016 roku ponownie dwa dni czyli środa 9 listopada i czwartek 10 listopada. Pierwszego scenę opanują polskie zespoły. Drugiego zagrają zagraniczne projekty, ale będą też dwa ważne, krajowe akcenty koncertowe. Wydarzeniu towarzyszyć będzie premiera płyty sygnowanej przez Bratka pt. „... From The Book Of Shadows” z gościnnym udziałem m.in.: Gienka Loski, Gabriela Fleszara oraz Jacka Krzaklewskiego. Odbędą się również warsztaty gitarowe prowadzone przez Bartka "Bratka" Wójcika i Leszka Cichońskiego. Nie zabraknie wernisażu, tym razem fotografii koncertowej Radosława Sassa. HRPP FESTIVAL 2016 poprowadzi Mark "Bestia" Olbrich.

- Hard Rock Pub Pamela w Toruniu obiecuje zniszczyć jesienną depresję swoim HRPP FESTIVAL 2016 - cieszy się Mark "Bestia" Olbrich.

Po kilku zmianach, w czasie dwóch festiwalowych dni (9 i 10 listopada) w ich magicznych salach wystąpi kwiat polskiego gitarowego grania, czyli Leszek Cichoński, Krzysztof "pARTyzant" Toczko, Jacek Krzaklewski... Wesprze ich kilku bardzo ciekawych bluesmanów z zagranicy!

 Festiwal rozpocznie się od SENSACJI LITERACKIEJ – twórczość to twórczość! Będzie to prezentacja książki Zdzisława Pająka pt. „JIMI HENDRIX - SZAMAN ROCKA ”. Dzieło życia sądząc po niesłychanej ilości szczegółów i stylu.

 Potem muzyczny Hendrix Project i wspomniany już Leszek Cichoński oraz  pARTyzant ze swoimi Przyjaciółmi. Dzień zakończą: Przemek Łosoś i Marek Modrzejewski w duecie.

 Drugi dzień - zagraniczny – ale zaczyna się od polskich projektów: Bartosz “Bratek” Wójcik & Przyjaciele oraz trio Głuch - Łapka - Głuch. Później zagraniczni wykonawcy. Sean Carney niestety zachorował. Aby wystąpić z Shaun Booker do Polski przylatuje Jonny Del Toro Richardson. Jonny ma nagrodę Alberta Kinga (kto jeszcze taką ma, niech się ukłoni) i trochę jak Santana ma Mexican roots. Bluesem zaraził się w USA a dokładniej w Chicago. Jego kunszt i energia dodadzą nam wszystkim siły potrzebnej do rozbicia jesiennej mary.

 Duński “The Movement” to zespół z misją. "Refugees welcome", "Pomoc tym co mają mniej" - to ich główne hasła. Zaskakujące jest to, że ta grupa identyfikuje się również z Mods, cytując jedno z ich głównych haseł. Hmm. Chyba angielskie poczucie humoru nie do końca odnalazło się w Danii. Ale bluesa grają! No i na koniec francuski Nico’ZZ Band z liderem którym jest Nicolas Zdankiewicz! 

 Jeśli razem nie rozsadzimy tej jesieni - nikt tego nie zrobi!

                                                                                                                                           Mark "Bestia" Olbrich

 

ŚRODA 9 LISTOPADA:

 • 1700 WARSZTATY GITAROWE. PROWADZĄCY: BARTOSZ "BRATEK" WÓJCIK I LESZEK CICHOŃSKI

 • 1830 WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII KONCERTOWEJ RADOSŁAWA SASSA

 • 1900 KONCERT: HENDRIX PROJECT (PL)

 • 2030 KONCERT: LESZEK CICHOŃSKI (PL)

 • 2200 KONCERT: PARTYZANT & PRZYJACIELE (PL)

 • 2330 KONCERT: INDIVI-DUO (PRZEMEK ŁOSOŚ & MAREK MODRZEJEWSKI) (PL)

 • W CZASIE PIERWSZEGO DNIA FESTIWALU ZDZISŁAW PAJĄK PRZEDPREMIEROWO ZAPREZENTUJE SWOJĄ NAJNOWSZĄ KSIĄŻKĘ pt. "JIMI HENDRIX - SZAMAN ROCKA"

CZWARTEK 10 LISTOPADA:

 • 1900 PREMIERA PŁYTY BARTOSZA "BRATKA" WÓJCIKA „... From The Book Of Shadows”

 • 1900 KONCERT: BARTOSZ "BRATEK" WÓJCIK & PRZYJACIELE. GOŚCINNY UDZIAŁ: KASIA MIERNIK, MARIUSZ CHOLEWA, KRZYSZTOF ŻUREK, RYSZARD WILK, GIENEK LOSKA, GABRIEL FLESZAR i JACEK KRZAKLEWSKI (PL)

 • 2030 KONCERT: GŁUCH - ŁAPKA - GŁUCH (PL)

 • 2200 KONCERT: JONNY DEL TORO RICHARDSON & SHAUN BOOKER BAND (USA)

 • 2330 KONCERT: THE MOVEMENT (DK)

 • 0100 KONCERT: NICO'ZZ BAND (F)

 

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry