Bluesonline poleca

środa, 19 październik 2016 21:04

Hard Rock Pub Pamela. Czarny Pies, Vince Agwada i Krzysztof Ścierański oraz pARTyzant z warsztatami

Czarny Pies w Hard Rock Pub Pamela, fot. Wojtek Zillmann Czarny Pies w Hard Rock Pub Pamela, fot. Wojtek Zillmann

Supergrupa Czarny Pies zagrała 17 października w Hard Rock Pub Pamela w Toruniu. Koncert otwierał Vince Agwada. Wcześniej muzycy amatorzy mogli uczestniczyć w warsztatach, które poprowadzili Krzysztof "pARTyzant" Toczko, Mirosław Rzepa oraz Krzysztof Ścierański.

W poniedziałek, 17 października 2016 roku, w Hard Rock Pubie Pamela wystąpiła supergrupa Czarny Pies. Jest to projekt, w którym Leszek Winder zaprasza do wspólnych koncertów cenionych przez siebie muzyków i przyjaciół. Tym razem z Mistrzem gitary wystąpili: Krzysztof Ścierański (gitara basowa), Jan Gałach (skrzypce), Mirek Rzepa (gitara), Michał Kielak (harmonijka) oraz Przemek Kuczyński (perkusja). Zespół promował swoją płytę zrealizowaną w czasie wiosennej trasy koncertowej. Na krążku znajdują się m.in. obszerne fragmenty występu zarejestrowanego w Hard Rock Pubie Pamela.

Czarny Pies 046

Leszek Winder, fot. Wojtek Zillmann

- Hard Rock Pub Pamela to toruński klub muzyczny od wielu lat konsekwentnie realizujący ambitny program - mówi Leszek Winder. - Grałem tu wielokrotnie z różnymi zespołami. Zawsze wracam z dużą radością do tego niezwykłego klimatu jaki tu panuje. W Pameli uzyskano bardzo dobre brzmienie wnętrza. To bardzo sprzyja atmosferze koncertu, którą przede wszystkim tworzy tutaj publiczność. To osoby mocno wyrobione muzycznie, z dużą wiedzą. Spotkało mnie tutaj wiele interesujących rozmów o muzyce. Właściciel, Darek, współpracuje z grupą zdolnych osób. To akustycy, fotograficy, plastycy i inni. Co tu dużo gadać, naprawdę świetne miejsce. Ostatnio zagrałem tutaj z moim nowym projektem Czarny Pies. To zmieniający się skład muzyków, dla mnie mistrzów i wirtuozów swoich instrumentów. Zespół koncertuje z dużym powodzeniem i jest entuzjastycznie przyjmowany. Majową trasę nagrałem i ostatnio ukazała się płyta z fragmentami koncertów. Spora cześć nagrań pochodzi z koncertu w Pameli.

Czytaj recenzję płyty: Czarny Pies

Nagrania z majowego koncertu w klubie okazały się znakomite muzycznie i zapadła decyzja o wydaniu płyty analogowej. Płyta ukaże się w grudniu i będzie zawierać niepublikowane nagranie koncertu Czarnego Psa w Pameli. Dla mnie to nagranie jest znakomite. Z dużą niecierpliwością czekam na te płytę.

Wieczór otworzył Vince Agwada Band - zespół niezwykle utalentowanego gitarzysty i wokalisty pochodzącego z Chicago wspieranego przez Łukasza Gorczycę i Tomka Dominika.

- Czarny Pies to dla mnie istotny projekt, szczególnie ze względu na udział jaki w nim bierze Krzysztof Ścierański - przyznaje Łukasz Gorczyca, basista współpracujący w Polsce z Vincem Agwadą. - Chodziłem na jego koncerty, gdy miałem piętnaście lat. Teraz mam ten przywilej, że mogę z nim grać na jednej scenie. To motywuje. Szczególnie, że zawsze gdy publiczność jest tak blisko jak w Hard Rock Pubie Pamela gra się na 120 procent. Naszym setem wprowadziliśmy fanów w klimaty prezentowane przez Czarnego Psa. Na podstawie reakcji publiczności wnioskuje, że zrobiliśmy to bardzo dobrze.

Vince Agwada Band 056

Vince Agwada, fot. Wojtek Zillmann

- Grało mi się świetnie - dodaje Vince Agwada. - Mam naprawdę dobrą sekcję na tej trasie. Poza tym w klubie panowała doskonała atmosfera. Poczułem. że zgromadzona publiczność jest jak moja rodzina. To ważne, że mimo tego, że moja prawdziwa rodzina jest daleko czyli w Chicago, to tu czuje się jak w domu.

Wcześniej, w toruńskim  Hard Rock Pubie Pamela odbyły się warsztaty gitarowe w ramach projektu Campus HRP Pamela. Zajęcia poprowadzili: Mirek Rzepa, Krzysztof "pARTyzant" Toczko oraz Krzysztof Ścierański.

17.10.16 warsztaty pARTyzantŚcierański 21

Z lewej: Krzysztof "pARTyzant" Toczko, z prawej - Krzysztof Ścierański. Fot. Agata Jankowska

- Krzysztof Ścierański - niestrudzony odkrywca nowych przestrzeni muzycznych - podzielił się z uczestnikami kolejnych warsztatów z cyklu Campus HRP Pamela swoimi pomysłami oraz doświadczeniem - opowiada Krzysztof "pARTyzant" Toczko. - Głównym tematem zajęć była improwizacja z użyciem kilku skal w jednym utworze na przykładzie bluesa oraz zastępowanie i alterowanie akordów. Nie zabrakło, jak to już stało się zwyczajem, wspólnego jamowania. Sekcję rytmiczną stworzyli Mikołaj Toczko (cajun) i Mirek Rzepa (cajonito), Krzysztof Ścierański zadbał o niskie częstotliwości na basie, a reszta warsztatowiczów starała się dopełnić z wyczuciem całości. Następne warsztaty odbędą się 9. listopada przy okazji corocznego Festiwalu HRPP, a poprowadzą je Leszek Cichoński oraz Bartek 'Bratek' Wójcik. Wstęp wolny.

 

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry