Bluesonline poleca

sobota, 15 październik 2016 23:12

25. Jimiway Blues Festival 2016. Mr. Sipp podniósł z foteli cały Ostrów Wielkopolski (zdjęcia, wideo)

Mr. Sipp "The Mississippi Blues Child" aka Castro Coleman was the biggest star of 25. Jimiway Blues Festival 2016 in Ostrów Wielkopolski, Poland Mr. Sipp "The Mississippi Blues Child" aka Castro Coleman was the biggest star of 25. Jimiway Blues Festival 2016 in Ostrów Wielkopolski, Poland

Mr. Sipp, czyli Castro Coleman fantastycznym koncertem zakończył 25. Jimiway Blues Festival 2016. Zagrały też Gang Olsena, Blues Junkers i Blues Time, a „Bluesa z kapustą” promował Jan Chojnacki.

Ten koncert Ostrów Wielkopolski zapamięta na długo. Mr. Sipp "The Mississippi Blues Child", czyli Castro Coleman pokazał, że nie na darmo wygrywa bluesowe konkursy, a w 2016 roku otrzymał Best New Artist Album Blues Music Award.

Castro Coleman to świetny gitarzysta, już doceniony przez firmę Epiphone, która specjalnie dla niego wykonała model gitary, z którą przyjechał do Polski. Gitarowa wszechstronność, połączona z szacunkiem do B. B. Kinga dała w efekcie w pełni ukształtowanego muzyka o własnym stylu.

Mr. Sipp doskonale zdaje sobie sprawę, że sprawnych gitarzystów, także bluesowych jest na świecie kilka tuzinów, dlatego swój show ubarwia zabawnymi krokami na scenie, wchodzeniem w publiczność, ale przede wszystkim autentyczną radością jaką daje mu dzielenie się bluesem ze słuchaczami.

Ma w tym niejaką wprawę, bo w USA chętnie spotyka się z uczniami, by opowiadać im o historii bluesa.

DSC02133

Castro Coleman był zdecydowanie najjaśniejszą gwiazdą 25. Jimiway Blues Festival 2016. Tylko dla tego jednego koncertu warto było przejechać 1000 kilometrów.

Tu zobaczysz zdjęcia z koncertu:

Mr. Sipp "The Mississippi Blues Child" at Jimiway Blues Festival 2016

 

Występujący tego dnia Gang Olsena stwierdził, że wrócił na Jimiway Blues Festival po 10 latach przerwy. Zespół z trzema dęciakami i klawiszami w składzie to potężna rhythm and bluesowa machina.

DSC01822

Grupa sięga i po standardy, z obowiązkowym „Everybody Needs Somebody To Love”, ale publiczność najżywiej zareagowała na cover Jamesa Browna.

Fani Gangu Olsena podczas Jimiway Blues Festival musieli być wniebowzięci. Zespół rozpoczął wiązanką starych, sprawdzonych hitów i nie musiał długo czekać, by publiczność śpiewała z Andrzejem Papa-Gonzo refreny. Grupa trzyma się nieźle i chyba jeszcze niejeden plener przed nimi.

Tu zobaczysz zdjęcia z koncertu:

Gang Olsena na Jimiway 2016

Blues Junkers w 2016 roku zaliczyli wszystkie najważniejsze festiwale, trafili też na Jimiway 2016.

Małżeństwo Abłamowiczów wraz z gitarzystą i perkusjonistą wypracowało własny styl, można tylko ubolewać, że Dominik Abłamowicz, świetny przecież harmonijkarz, tak rzadko sięga po swój koronny instrument.

DSC01815

Tu zobaczysz zdjęcia z koncertu:

Blues Junkers na Jimiway 2016

Warszawski Blues Time grał podczas promocji wspomnień Jana Chojnackiego „Blues z kapustą” wydanych w prestiżowym wydawnictwie Znak.

DSC01713

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry