Bluesonline poleca

Bluesonline poleca

niedziela, 09 październik 2016 09:12

Suwalski Ośrodek Kultury. Przyjadą Sean Carney Band & Shaun Booker (wideo)

Sean Carney Band & Shaun Booker. Picture cropped from work of Serge Miclo Art, serge-miclo.com Sean Carney Band & Shaun Booker. Picture cropped from work of Serge Miclo Art, serge-miclo.com

Do 10. edycji  Suwałki Blues Festival jeszcze daleko. Kto jednak nie może się doczekać, będzie miał okazję posłuchać bluesa w Suwalskim Ośrodku Kultury już 27 listopada 2016 roku. Sean Carney Band & Shaun Booker wystąpi w Suwałkach w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej.

Sean Carney początkowo grał jako gitarzysta zespołów R&B. W 1998 roku nagrał debiutancką płytę „Provisions”. 8 lat później ukazał się album „Life of Ease”, a wkrótce po tym Sean Carney Band zdobył pierwszą nagrodę w International Blues Challenge w Memphis. Lidera zespołu uhonorowano nagrodą im. Alberta Kinga dla najlepszego gitarzysty w konkursie!

Carney wielokrotnie występował w Europie, towarzysząc m.in. Duke’owi Robillardowi. Ma na koncie wspólne nagrania z nim oraz Jimmy’m Thackery’m. W ostatnich latach nagrywa i koncertuje głównie z Shaun Booker.

Shaun Booker to utalentowana wokalistka, która ma na koncie udział w International Blues Challenge. Po niezwykle energetycznym koncercie okrzyknięto ją „Cesarzową Beale Street”. Nic dziwnego. Na scenie przypomina muzyczno-taneczną bombą, która co chwila eksploduje niesamowitą dawką energii. W Suwałkach będzie okazja się o tym przekonać, ale przede wszystkim posłuchać znakomitej wokalistki.

Wspólnie koncertują w Stanach i Europie, wykonując głównie własne kompozycje z płyty „Blue Plate Special”. W listopadzie 2016 po raz pierwszy zawitają do Polski.

SEAN CARNEY BAND & SHAUN BOOKER  (USA)
Niedziela, 27.11.2016, godz. 19:00
sala im. A. Wajdy, SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5
Bilety: 10 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

 

 

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry