Bluesonline poleca

Bluesonline poleca

czwartek, 29 wrzesień 2016 21:02

Pub 6-ścian. Cristian Inostroza - harmonijkarz z Chile zagrał świetnego bluesa (zdjęcia, wideo)

Cristian Inostroza in 6-ścian pub, Białystok, Poland Cristian Inostroza in 6-ścian pub, Białystok, Poland

Cristian Inostroza, harmonijkarz z Chile, zagrał w pubie 6-ścian wyjątkowy koncert. Bliski kontakt z publicznością i swobodne podejście do muzyki spowodowały, że słuchacze natychmiast zaakceptowali cały zespół.

Blues z Chile to dla Polaków ciągle egzotyka. Jednak wiadomo - ta muzyka nie zna granic, ważne żeby grać ją dobrze i z duszą. A temperamentu harmonijkarzowi nie zabrakło. Cristian Inostroza jest jednym z najważniejszych harmonijkarzy w Chile i Ameryce Południowej. Porusza się w wielu stylach min. jazz, blues, swing i chilijska muzyka ludowa. Christian obecnie jest nauczycielem(Santiago Blues School) i muzykiem sesyjnym

Stylowy początek koncertu był hołdem stylowi West Coast Blues, czyli jednej z bardziej esencjonalnych stylistyk. Od razu dała się zauważyć rewelacyjna gra chilijskiego gitarzysty o imieniu Jose.

DSC09634

Publiczność w pubie 6-ścian natychmiast kupiłą takie granie. Pełne emocji sola i podkłady gitarzysty świetnie wprowadziły w klimat muzycznych wycieczek samego Cristiana Inostrozy. Jak na lidera przystało, często pozwalał sobie na samotne improwizowanie, czasem przypominał w swej bluesowej prostocie, Ryszarda Skibińskiego.

Z pewnością Cristian Inostroza ma swój własny styl, jednak wsparty przez świetny i umiejący się nawzajem słuchać zespół, może dać radość fanom bluesa nie tylko w Polsce.

Tu zobaczysz zdjęcia z koncertu: Cristian Inostroza w 6-ścian pub

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry