piątek, 09 wrzesień 2016 22:41

Koncertowy koniec lata w Hard Rock Pub Pamela. Zagrają Carvin Jones, Ben Granfelt, Continental, Pat McManus

carvin Jones Band are back to Hard Rock Pub Pamela, Toruń, Poland carvin Jones Band are back to Hard Rock Pub Pamela, Toruń, Poland

Carvin Jones, Ben Granfelt, Continental, Pat McManus to muzycy i zespoły, które w najbliższym czasie przyjadą do Torunia, by koncertować w Hard Rock Pub Pamela. Już 12 września wystąpią: bardzo lubiany w Polsce Carvin Jones oraz fiński wirtuoz gitary - Ben Granfelt.

Lato się kończy, ale dobra passa wyjątkowych koncertów w Hard Rock Pubie Pamela trwa nadal - cieszy się Darek Kowalski, szef pubu. - Obserwując niedawne występy tak genialnych gitarzystów, jak Javier Vargas czy Eddie Angel, zdałem sobie sprawę, że nie starcza czasu na komentarz do ich koncertów. Mimo doskonałego wrażenia, jakie po sobie zostawili, myślami jestem już przy kolejnych wydarzeniach. Podobnie jest z artystami w trasie. Z maksymalnym zaangażowaniem grają koncert, ale gdy znajdą się już w hotelu, myślą o tym, co będzie kolejnego dnia. Można więc powiedzieć, że oni mają swoją trasę a my swoją, klubową. Szczęśliwie przecinają się one dość często, dzięki czemu artyści wracają do Hard Rock Pubu Pamela.

Pierwszy spektakularny comeback będzie miał miejsce 12 września 2016. W Toruniu zagra ze swoim zespołem fiński wirtuoz gitary - Ben Granfelt. Znany z wieloletniej współpracy z tak cenionymi zespołami, jak Leningrad Cowboys (1992-1996) oraz Wisbone Ash (2001-2003). Podziwiam Wisbone Ash od wielu lat, więc z dużym zaciekawieniem czekałem na zeszłoroczny koncert Ben Granfelt Band. Muszę przyznać, że przerósł moje oczekiwania. Szczęśliwie odczucia muzyków były podobne, dzięki czemu zagrają ponownie. W doborowym towarzystwie, poprzedzeni setami wysokoenergetycznego projektu, jakim jest Carvin Jones Band, oraz debiutującego w Hard Rock Pubie Pamela toruńskiego zespołu Blues Szwagiers.

Kolejny spektakularny powrót nastąpi 26 września 2016. Na klubowej scenie pojawi się Pat McManus. Lider renomowanego irlandzkiego zespołu Mama's Boys (1980-1999) w 2009 roku założył grupę Pat McManus Band.

Pat McManus Band fot. Agata Jankowska

Toruńska publiczność zna zespół ze świetnego występu w trakcie HRPP Festival 2014. Grupa została owacyjnie przyjęta, pozostając w świadomości fanów na długi czas. Wrażenia muzyków musiały być równie dobre, ponieważ w tym roku nie wyobrażali sobie trasy koncertowej bez przystanku w Toruniu.  Biorąc pod uwagę, że wieczór otworzy ze  swoim zespołem pochodzący z Chile wirtuoz harmonijki ustnej, Cristian Inostroza, zapowiada się koncert porównywalny z tym z przed dwóch lat.

Gdy do tych zapowiedzi dorzucę informacje dotyczącą niedzieli 18 września 2016 r. i czekającego nas występu zespołu Continental, powstaje terminarz przyprawiający nawet mnie o zawrót głowy.  Dodam, że Continental to grupa sformowana przez Ricka Bartona, członka założyciela Dropkick Murphys. Bostończycy z Dropkick Murhys obchodzą w tym roku swoje dwudziestolecie. W tym czasie skład zespołu uległ kilku zmianom. Sprawdzimy, jak Rick Barton radzi sobie po odejściu z tej kultowej grupy.

W poniedziałek 12.09.2016 w Hard Rock Pubie Pamela  zagra ze swoim zespołem fiński wirtuoz gitary - Ben Granfelt.

Ben Granfelt Band fot. Agata Jankowska

Znany z wieloletniej współpracy z tak cenionymi grupami, jak Leningrad Cowboys (1992-1996) oraz Wisbone Ash (2001-2003).  Ben Granfelt Band wystąpi w doborowym towarzystwie, poprzedzony setami wysokoenergetycznego projektu, jakim jest Carvin Jones Band, oraz debiutującego w Hard Rock Pubie Pamela toruńskiego zespołu Blues Szwagiers. Carvin Jones swoją grą zapewnił sobie miejsce w elitarnym gronie 50 najlepszych gitarzystów wszech czasów rankingu magazynu „Guitarist”. Oprócz lidera, zespół tworzą Levi Velasquez (grający na perkusji) oraz Joe Edwards (grający na gitarze basowej). W trakcie koncertu fani poznają pierwsze szczegóły wydarzenia jakim jest HRPP FESTIVAL 2016. Koncert rozpocznie się o godzinie 19. Wstęp wolny

Niedzielny wieczór 18 września 2016 r. zapowiada się wyjątkowo z dwóch powodów. Są nimi: duet Oil Stains oraz grupa Continental. Oba te projekty zagrają wspólny koncert w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela.

Continental to pochodzący z Bostonu zespół, grający unikalną mieszankę rocka, country, folku i bluesa. Założyciel i twórca grupy - Rick Barton - znany jest z takich projektów jak: The Outlets, Everybody Out! czy Dropkick Murphys . Continental w swoich utworach porusza takie tematy, jak miłość, strata, wędrówka. Wszystko z punktu widzenia zwyczajnego człowieka. Twórczość zespołu cechuje szczerość przekazu i ogromna energia, wyznaczniki charakterystyczne dla zespołów pierwszej fali punk rocka. Grup końca lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku stanowiących niezaprzeczalnie jedną z głównych inspiracji zespołu.
Nie bez znaczenia w historii Continental są związki rodzinne. Do założenia zespołu namówił Ricka Bartona jego syn - Stephen. Zainspirowany solową twórczością ojca, postanowił zachęcić go do wspólnego grania. Z czasem dołączyli do nich: Tom Mazelewski (perkusja) oraz Dave DePrest (gitara). Pierwszą trasę koncertową Continental zagrał w 2010 roku wspólnie ze Street Dogs oraz Flatfoot 56 ( oba zespoły koncertowały już w Hard Rock Pubie Pamela). Continental ma na swoim koncie trzy długogrające albumy: " All a Man Can Do" (2012), " Millionaires" (2014) oraz "Home on the Range" (2016). Obecnie zespół występuje w składzie: Rick Barton (gitara / wokal), Stephen Barton (gitara bassowa), Dave DePrest (gitara), Connor Colbert (perkusja).

Wieczór otworzy występ rock'n'rollowych buntowników spod znaku Oil Stains.

OIL STAINS fot. Agata Jankowska

Duet w składzie: Maciej Sztyma (gitara) i Seb der Strychen (perkusja / wokal) swoim potężnym, korzennym brzmieniem zdobył liczne grono fanów w Hard Rock Pubie Pamela. Ich teksty o tematyce motoryzacyjnej, wolnościowej i miłosnej, połączone z muzyką, którą sami określają jako root rock, wpasowują się idealnie w ten niedzielny koncert. W maju 2015 roku duet Oil Stains wydał płytę "Here comes my train", zawierającą 11 autorskich kompozycji.
Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.  Wstęp wolny.

Do góry