niedziela, 21 sierpień 2016 22:37

25. Jimiway Blues Festival. Lil' Ed & The Blues Imperials, Mr. Sipp, Mississippi Heat (wideo)

Lil' Ed Williams to rewelacyjny showman Lil' Ed Williams to rewelacyjny showman

Lil' Ed & The Blues Imperials, Mr. Sipp, Mississippi Heat będą największymi gwiazdami 25. Jimiway Blues Festival. Festiwalowy prolog wprost z miejscowości Ostrów Wielkopolski usłyszą słuchacze i internauci w audycji "Bielszy Odcień Bluesa" w Polskim Radiu.

Przez trzy październikowe wieczory Ostrowskie Centrum Kultury w miejscowości Ostrów Wielkopolski rozbrzmiewać będzie bluesem. Wielkopolskie miasto odwiedzą Mississippi Heat, Lil' Ed & The Blues Imperials oraz Mr. Sipp.

Mississippi Heat
 
Mississippi Heat to tradycyjny blues o unikalnym brzmieniu.Grupa powstała w 1991 r., kiedy pewnej nocy, w położonej w polskiej dzielnicy Chicago Cafe Lura gitarzysta Jon McDonald zaprosił Pierre Lacocque, aby ten zagrał na harmonijce z Robertem Covingtonem. To była wyjątkowa noc!
 
Mississippi Heat by Bert Reinders
 
Takie były początki, a po latach Mississippi Heat stało się już bohaterem i gwiazdą wielu programów telewizyjnych oraz festiwali muzycznych - bluesowych, ale także jazzowych na całym świecie.
 
Ich muzyka to osadzony w tradycji, sięgający lat 50-tych blues, inspirowany przez Muddy Watersa, Howlin` Wolfa, Jimmy Reeda, czy Jimmy Rogersa.
 
Nagrania Mississippi Heat zdobywały takie nagrody, jak "Best Chicago Blues CD of the Year", czy "Best Blues Production of the Year".
 
W tej chwili właśnie zakończyli pracę nad swoim siódmym albumem.
 
Mississippi Heat tworzą: Pierre Lacocque - harmonijka, Inetta Visor - wokal, Michael Dotson - gitara oraz wokal, Brian Quinn - bass, Terrence Williams - perkusja, wokal.
 
 
Lil` Ed Williams
Lil` Ed Williams to gość, który po prostu wkroczył w świat bluesa!
 
liled1
 
Urodził się 8 kwietnia 1955 r. w Chicago i dorastał w dzielnicy West Side, otoczony muzyką. Od 12 roku życia grał na gitarze, później na perkusji oraz na basie. On i jego brat "Pookie" otrzymali solidne muzyczne podstawy od swego sławnego wujka - świetnego gitarzysty slide, a także kompozytora J.B. Hutto. To on nauczył Eda, jak czuć i grać bluesa.
 
W roku 1975 powstał zespół The Blues Imperials, który swój pierwszy koncert dał w chicagowskim klubie "Big Duke`s Blue Fame". Wtedy jeszcze mało znani muzycy grali wszędzie, gdzie się dało, żeby zarobić na swoje utrzymanie. Ed pracował także w myjni samochodowej, a "Pookie" był kierowcą szkolnego autobusu.
 
Dzisiaj, po 30 latach wspólnego grania,  Lil` Ed i jego The Blues Imperials to giganci bluesa ! Ich muzyka to elektryzująca i emocjonalna mieszanka bluesa, rocka i boogie.
 
W skład The Blues Imperials wchodzą: James "Pookie" Young - bass, Mike Garrett - gitara oraz Kelly Littleton - perkusja.
 

Mr. Sipp

Castro Coleman - znany jako Mr. Sipp "The Mississippi Blues Child" urodził się 25 sierpnia 1976 r. w małym miasteczku McComb, jako syn Johnell`a i Very Coleman.

Bald 1

Przygodę z gitarą rozpoczął w swojej muzykującej rodzinie już w wieku 6 lat. Jego powołaniem była stanowczo muzyka gospel, a wielki talent oraz ciężka praca spowodowały, że Mr. Sipp stał się doskonałym kompozytorem, muzykiem, producentem oraz wokalistą.

Dawał koncerty zarówno w całych Stanach Zjednoczonych, jak też w wielu krajach na całym świecie, prezentując swój wyjątkowy styl gry na gitarze.

Jego marzeniem i celem jest dawanie ludziom, poprzez swoją muzykę szczęścia i nadziei.

25. Jimiway Blues Festival - dokładny program

13 października 2016

Ostrowskie Centrum Kultury

Hot Lips - godz. 20

Mississipi Heat - godz. 22.05

14 października 2016 - godz. 18

Hendrix Ressurection

Obstawa Prezydenta

Kraków Street Band

Lil' Ed & The BLues Imperials

15 października 2016 - godz. 18

Blues Time

Blues Junkers

Gang Olsena

Mr. Sipp

Bilety, karnety i wejściówki w sprzedaży od dnia 05.09.2016 od godziny 10:00 w Ostrowskim Centrum Kultury ul. Wolności 2 oraz na www.bilet.pax.pl

 

Do góry