poniedziałek, 04 październik 2010 20:09

Marek Karewicz - This is jazz...i blues!

This is jazz to pierwszy autorski album jaki ma na swoim koncie Marek Karewicz. Nestor polskiej fotografii muzycznej udokumentował tysiące polskich i światowych gwiazd jazzu. Ale w jego sercu równie często gościł także blues. I właśnie w tym wspaniałym wydawnictwie znalazło się miejsce dla wielkich gwiazd światowego bluesa.

Staraniem grona przyjaciół autora ukazał się od dawna oczekiwany album This is jazz Marka A. Karewicza. Trudno w to uwierzyć, ale to pierwsze wydawnictwo książkowe w całości poświęcone dziełom tego wybitnego i znanego w całym świecie fotografika. Album zawiera ponad 160 wspaniałych fotogramów wybranych praktycznie z całego okresu jego 50-letniej działalności artystycznej. Album zawiera unikatową kolekcję zdjęć największych żyjących i nie żyjących artystów światowego jazzu. Marek Karewicz, o którym się mówi, że nie udało mu się tylko sfotografować Louisa Armstonaga, opatrzył każde ze swych zdjęć bardzo osobistymi, często zaskakującymi, wspomnieniami.
Spisał je Tomasz Tłuczkiewicz, a sylwetkę autora nakreslił Paweł Brodowski.

Wiekowy fotografik nie jest w najlepszej kondycji fizycznej. Dlatego właśnie grupa przyjaciół postanowiła doprowadzić do wydania albumu, by także w ten sposób wspomóc rekonwalescencję artysty. I dlatego robimy wyjątek od naszej reguły "tylko polski blues" bo Marek A. Karewicz to "tylko" polski fotografik. Także polskiego bluesa. Nie ukrywamy, że zachęcamy wszystkich do zakupu albumu.

Album w polsko-angielskiej wersji językowej wydany został w eleganckiej twardej oprawie (format 260 x 320 mm, waga 1,5 kg)

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry