Bluesonline poleca

Bluesonline poleca

środa, 25 kwiecień 2018 21:50

Kawiarnia Fama. John Clifton Blues Band i Michał Kielak znów w trasie (zdjęcia, wideo)

Scott Abeyta, Michał Kielak, John Clifton and Matt Molten at Fama, in Białystok, Poland Scott Abeyta, Michał Kielak, John Clifton and Matt Molten at Fama, in Białystok, Poland

John Clifton Blues Band i Michał Kielak ruszyli w Polskę. Koncert z cyklu Blues Fama był jednym z przystanków na ich trasie po Polsce.

John Clifton to muzyk bardzo w Polsce lubiany. Najbardziej znany  ze współpracy z MoFo Party Band – zespołem bluesowym, który stworzył z bratem w 1989 roku. Grali razem na wielu festiwalach i w klubach USA, Europy, Australii i Nowej Zelandii. Od lat ma własny zespół, w którym szaleje nie tylko na harmonijce. Jest świetnym szołmenem i umie nawiązać kontakt z publicznością.

W kawiarni Fama John Clifton Blues Band prezentował głównie utwory z dwóch ostatnich płyt: „Let Yourself Go” i właśnie ukazującej się "Nightlife". Tytułowa piosenka pochodzi z repertuaru Elvisa Presleya! Więcej o płycie "Nightlife" czytaj: John Clifton – Nightlife

Tym razem w trasie zespół uzupełnił znany z Boogie Boys Szymon Szopiński, który współpracował z nieodłącznym druhem Johna Cliftona Mattem Moltenem. Na gitarze tradycyjnie z pietyzmem w stosunku do bluesowej tradycji West Coast grał Scott Abeyta. Gościnnie pojawił się też na scenie Michał Kielak.

John Clifton Blues Band to nie tylko mieszanka niezwykle energetycznego grania bluesa i rock and rolla, ale też umiejętność ustawienia się na scenie, operowania dynamiką, uzyskania brzmienia i groove, który może pozwolić zaliczyć ich do mistrzów gatunku.

Zobacz zdjęcia:

 

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry