piątek, 15 lipiec 2016 16:50

25. Olsztyńskie Noce Bluesowe. Jerry's Fingers, Gruff!, Droga Ewakuacyjna, Forsal (zdjęcia)

Michał Cholewiński (z lewej) zasilił występ zespołu Jerry's Fingers podczas 25. Olsztyńskie Noce Bluesowe Michał Cholewiński (z lewej) zasilił występ zespołu Jerry's Fingers podczas 25. Olsztyńskie Noce Bluesowe

Jerry's Fingers byli zdecydowanymi faworytami pierwszego z dwóch koncertów zespołów zaproponowanych przez redakcję kwartalnika Twój Blues. W festiwalowym klubie entuzjazm słuchaczy wzbudził Gruff!, z pochodzącym z Olsztyna Bartoszem Przytułą  roli ekstrawaganckiego wokalisty i instrumentalisty.

Jerry's Fingers to zespół, który od dawna czeka na swoją szansę. W 2013 roku wydali pierwszą płytę, ale jakoś nie zyskali zainteresowania wśró promotoró polskich festiwali bluesowych.

Dzięki ankiecie kwartalnika Twój Blues, wreszcie zauważeni, mogli zagrać na koncercie z cyklu "Twój Blues" poleca. Mieszanka boogie z innymi stylami okołobluesowymi i bogaty skład czynią z nich nie tylko atrakcję koncertową, ale też i świetnie brzmiący zespół.

Gościnny udział MIchała Cholewińskiego z Boogie Boys dodał jeszcze więcej blasku pełnemu brzmieniu Jerry's Fingers.

 

Karina Osowska i jej mocny i pewny głos to największy atut zespołu Droga Ewakuacyjna. Długie partie korzennych solówek grał z uczuciem Olek Giza.

Publiczność 25.Olsztyńskich Nocy Bluesowych bezbłędnie doceniła talent wokalistki, nagradzając jej popisy szczerymi brawami.

Jeszcze inną estetykę wybrał zespół Forsal. Doceniany na przeglądach ma w swoim składzie ciekaweg harmonijkarza i wokalistę Jakuba Konieczko. Zespół z Częstochowy zaciekawiał oryginalnymi kompozycjami, choć w finale występu oparł się na standardach.

Wydaje się, że po oszlifowaniu programu w klubach mają szansę grać na wielu bluesowych festiwalach.

Wielki entuzjazm wzbudził występ tria Gruff! w Galerii Sowa, czyli absolutnie klimatycznym klubie festiwalowym. Bartosz Przytuła, sam pochodzący z Olsztyna, nie omieszkał pochwalić się nie tylko wykształceniem swojego ojaca, ale też pokazać, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Przynajmniej w dziedzinie konstrukcji instrumentów okołomuzycznych z wykorzystaniem rur i kształtek hydraulicznych z PCV.

To festiwalowe intro ostatecznie rozpędziło chmury przed południem czające się nad miastem, obiecując wieczór w rytmach bluesa z USA i Ameryki Południowej.

Tu zobaczysz zdjęcia z koncertów: Gruff!, Forsal, Droga Ewakuacyjna i Jerry's Fingers

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry