czwartek, 14 lipiec 2016 22:11

25. Olsztyńskie Noce Bluesowe. Boogie Boys i Hot Lips jako boogie intro (zdjęcia)

Boogie Boys zagrali na koncercie "boogie intro" otwierającym festiwal 25. Olsztyńskie Noce Bluesowe Boogie Boys zagrali na koncercie "boogie intro" otwierającym festiwal 25. Olsztyńskie Noce Bluesowe

Boogie Boys i Hot Lips wzmocnione o Fingerstyle Boba wystąpili podczas "boogie intro" rozpoczynając 25. Olszyńskie Noce Bluesowe. Już 15 lipca jeden z najstarszych polskich festiwali bluesowych nabierze międzynarodowego charakteru.

Kwartetu Boogie Boys fanom bluesa nie trzeba przedstawiać. Bartek Szopiński i Michał Cholewiński wsparci tym razem przez Miłosza Szulkowskiego za bębnami i z Januszem Brzezińskim na kontrabasie to osobna jakość i właściwie międzynarodowa klasa.

Zresztą sami się o to postarali, wyruszając swego czasu do Kalifornii by pod okiem i uchem Johna Cliftona nagrać album "Made in Cali". W przytulnej Galerii Sowa, u podnóża olsztyńskiego zamku w dwóch utworach zagrał z kwartetem na harmonijce młody białostocki harmonijkarz Jacek Karpowicz.

Muzycy Boogie Boys tradycyjnie już bez problemu nawiązywali kontakt z publicznością, a Bartek Szopiński nie tylko grał na elektrycznym pianie, ale też na elektronicznym hammondzie, z którym zresztą coraz częściej pojawia się jako gościnny muzyk na pytach innych formacji bluesowych, jak choćby legendarnej Kasy Chorych. Finałowe "Great Balls Of Fire" Jerry Lee Lewisa to była już przemyślana sceniczna orgia.

Tu zobaczysz zdjęcia z koncertu: 25. Olsztyńskie Noce Bluesowe - Boogie Boys

Na rozgrzewkę w Galerii Sowa pojawiło się znane z talent show trio wokalne Hot Lips. To Agata Śliwińska, Beata Noszczyńska i Lidia Leitgeber.

Stylowo ubrane, uśmiechnięte i roztańczone przedstawiły oprócz bluesów sporo znanych szerokiej publiczności przebojów, nie wyłączając "Tainted Love", starego przeboju z 1964 roku, który podbił fanów new romantic w wersji Soft Cell, a dwie dekady później wziął go na warsztat demoniczny Marylin Manson.

Na finał nie mogło rzecz jasna zabraknąć zaśpiewanego a capella "Mr. Sandman". Hot Lips towarzyszyli Bartek Cholewiński na fortepianie, Janusz Siemienas na gitarze, Robert Kordylewski na traktowanym fingerstyle basie, Andrzej Kownacki na perkusji i saksofonista. Kordylewski i Siemienas pojawią sie na festiwalu 25. Olszyńskie Noce Bluesowe jako Fingerstyle Bob & The Blues Society podczas sobotniego koncertu w amfiteatrze.

Tu zobaczysz zdjęcia z koncertu: 25. Olsztyńskie Noce Bluesowe - Hot Lips

Już 15 lipca o godz. 20 w amfiteatrze zagrają po raz pierwszy w Polsce Noah Wotherspoon z USA, Igor Prado z Wielkiej Brytanii i Karen Lovely z USA.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry