czwartek, 07 lipiec 2016 16:41

9. Suwałki Blues Festival rozpoczęty. Zagrali Back to the Roots i Andy Abro Band (zdjęcia)

Prezydent miasta Suwałki Czesław Renkiewicz (z lewej) odsłonił 8. tablicę na Alei Gwiazd Bluesa Prezydent miasta Suwałki Czesław Renkiewicz (z lewej) odsłonił 8. tablicę na Alei Gwiazd Bluesa

James Blood Ulmer, Coco Montoya, The Clem Clempson Band feat. Chris Farlowe, SBB i Ryan McGarvey pojawili się na nowej tablicy w Alei Gwiazd Bluesa w Suwałkach. Prezydent miasta Czesław Renkiewicz w ten sposób rozpoczął pierwsze wydarzenie 9. Suwałki Blues Festival.

Nawet ulewa, która niespodziewanie pojawiła się na minutę przed odsłonięciem nowej tablicy w Alei Gwiazd Bluesa urządzonej n atrotuarze ulicy Chłodnej w centrum Suwałk, nie przeszkodziła w efektownej uroczystości. Prezydent miasta Czesław Renkiewicz razem z dziennikarzem Janem Chojnackim odsłonili ósmą już tablicę upamiętiającą suwalski festiwal bluesa. Nie zabrakło także symbolicznego wystrzału z repliki XVII-wiecznej armatki.

Kilkadziesiąt minut później na placu Marii Konopnickiej pierwsze bluesowe i blues-rockowe dźwięki tej edycji Suwałki Blues Festival wydobył z gardeł i instrumentów litewski Andy Abro Band. Poprawnie odgrywane standardy nie obrażały uszu, a przy okazji przegoniły ostatnie deszczowe chmury wiszące tego popołudnia nad Suwałkami.


Starzy wyjadacze z Francji - Back to the Roots, wykorzystując dwie akustyczne gitary, harmonijkę, tarę i jedyny elektryczny instrument - gitarę basową (choć wiadomo, że Stephane Bihan na kontrabasie także rać potrafi) stworzyli już prawdziwy bluesowy spektakl. Popołudniowe letnie słońce i nadciągający z całej Polski fani bluesa szybko docierali przed scenę.

Zobacz zdjęcia z koncertu na placu Marii Konopnickiej: 9. Suwałki Blues Festival - Back to the Roots i Andy Abro Band


Kto nie zdążył posłuchac Francuzów, będzie miał okazję zrobić to 8 lipca 2016 roku, w piątek o godz. 11 i po 23 w restauracji Na starówce przy ulicy Chłodnej.

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry