czwartek, 16 czerwiec 2016 16:40

Suwałki Blues Festival 2016. Konkurs zespołów. Najlepsi pojadą na European Blues Challenge

Hot Tamales Trio z Krakowa, fot. Jacek Smoter Hot Tamales Trio z Krakowa, fot. Jacek Smoter

Suwałki Blues Festival 2016 to także konkurs zespołów. Rada Programowa festiwalu wybrała najlepsze grupy spośród  13 zgłoszonych. Przez dwa dni w Suwałkach zagra osiem zespołów. Najlepsi będą mogli pojechać na European Blues Challenge.

Po raz trzeci w historii Suwałki Blues Festival odbędzie się Konkurs Zespołów Bluesowych. Grupy z Polski powalczą o nagrodę Grand Prix Prezydenta Miasta Suwałk wraz z  nagrodą pieniężną i statuetką oraz kwalifikację do European Blues Challenge 2017.

Konkurs zespołów bluesowych był nowością w 2014 roku. W premierowej odsłonie publiczność miała okazję posłuchać 10 grup, które spośród prawie 30 wybrała Rada Programowa Suwałki Blues Festival. Podczas drugiego konkursu zespołów bluesowych na scenie na placu Marii Konopnickiej wystąpiło 8 grup wybranych spośród 28 przesłanych zgłoszeń.

W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 13 zespołów. Bad Rain z Warszawy, MPO z Mirosławca, Hot Tamales z Krakowa, 4 Acoustic z Kielc, Benzin Machine z Bydgoszczy, Elephant Residents z Krakowa, Marta Szefke Groove Band z Trójmiasta, Manfredi & Johnson z Wrocławia, The Harpiano Show z Częstochowy, The BL Blues Band z Łomży, Raspberry Hils z Bielsko-Białej, Blues Bastards z Wrocławia i Holy Water z Łomży.

15 czerwca 2016 Rada Programowa Suwałki Blues Festival wybrała ośmiu finalistów konkursu zespołów bluesowych w ramach Suwałki Blues Festival 2016:

 • HOT TAMALES (Kraków)

 • 4 ACOUSTIC (Kielce)

 • ELEPHANT RESIDENTS (Kraków)

 • MARTA SZEFKE GROOVE BAND (Trójmiasto)

 • MANFREDI & JOHNSON (Wrocław)

 • RASPBERRY HILLS (Bielsko – Biała)

 • BLUES BASTARDS (Wrocław)

 • HOLY WATER (Łomża)

Rada Programowa Suwałki Blues Festival 2016 wybierała w składzie:

 • Jan Chojnacki – Program 2 Polskiego Radia – przewodniczący Rady Programowej
 • Bogdan Topolski – dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festival – członek Rady Programowej
 • Andrzej Jerzyk – Forum Okolice Blues, Radio Centrum Kalisz – członek Rady Programowej

Decyzja Rady była jednogłośna, choć niełatwa. Wiele zgłoszeń prezentowało zbliżony poziom, ale członkowie Rady nie mieli wątpliwości, a w swoich ocenach byli niemal jednomyślni.

Zespoły wystąpią w dniach 8 – 9 lipca 2016 w ramach konkursu zespołów bluesowych Suwałki Blues Festival 2016 na scenie na placu Marii Konopnickiej. Powalczą o nagrodę Grand Prix Suwałki Blues Festival – nagroda Prezydenta Miasta Suwałk (statuetka) wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 10 000 zł oraz kwalifikacja do udziału i reprezentowania naszego kraju w ramach European Blues Challenge 2017 w Danii, organizowanego przez European Blues Union

Każdego dnia na scenie pojawią się cztery zespoły. Kolejność występów zostanie ustalona drogą losowania tuż przed rozpoczęciem przesłuchań. Każdy zespół będzie miał 20 minut na zaprezentowanie się na scenie wraz z montażem technicznym. Maksymalnie może zagrać trzy utwory.

Tu znajdziesz dokładny program: Suwałki Blues Festival 2016

 

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry