sobota, 04 czerwiec 2016 22:42

Kawiarnia Fama. Carlos Johnson Blues Band feat. Felton Crews (zdjęcia, wideo)

Carlos Johnson and Felton Crews in Białystok, Poland Carlos Johnson and Felton Crews in Białystok, Poland

Carlos Johnson Blues Band to oprócz gitarzysty przede wszystkim fantastyczny basista Felton Crews, lider Walk Away Krzysztof Zawadzki i świetny klawiszowiec Rafał Stępień. Kwartet zagrał bliski frmule jam bandu koncert, wzbudzając wielki aplauz fanów.

Carlos Johnson nie pierwszy raz przyjechał do Polski. Tylko w Białymstoku był w 1998 podczas Jesieni z Bluesem (z towarzyszeniem Wojciecha Karolaka i Leszka Cichońskiego) oraz w 2012 roku, gdzie grał w Zaduszki Bluesowe z HooDooBand.

Teraz miał ze sobą wybitnych muzyków, tyle że z różnych niejako półek. Carlos Johnson połączył głęboki, surowy chicagowski blues ze współczesnym funkowym brzmieniem. Stworzył mieszankę, z której powstał jego własny, oryginalny styl. Grając lewą ręką, juz z natury układu strun w gitarze, wydobywa z niej nieco inne barwy, w dodatku gra solówki posługując się przede wszystkim kciukiem. Skala dynamiki i wywoływanych za jej spra emocji jest naprawdę ogromna.


Prawdziwym objawieniem był pozostający w cieniu śpiewającego lidera Felton Crews. W 1980 roku został zauważony przez Milesa Davisa, z którym nagrał album "Man with the Horn". Ich współpraca trwała przez wiele lat, podczas których Felton komponował piosenki do wielu wspólnych projektów. W 1986 roku Felton udał się wraz z Milesem na światową trasę "The Warner Brothers Tutu Tour". W Białymstoku dał kilka popisów oszałamiającej, wszechstronnej techniki, sprawdzał się też jako osoba musząca zapanować nad pulsem całego projektu. Dał się też poznać jako pełen humoru gawędziarz i znawca kobiecych wdzięków i polskich trunków.

Krzysztof Zawadzki w pierwszej częsci koncertu starał się ubarwiać swoją grą brzmienie bandu, jednak Carlos Johnson postawił na bluesową surowść i szczeość, hamując wirtuozerskie zapędy muzyka. bardzo za to przypadła do gustu i Johnsonowi, i widowni gra na instrumentach klawiszowych Rafała Stępnia. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach wygrywał też liczne konkursy jazzowe, a w kawiarni Fama z kulturą dawał próbki swoich umiejętności. NIe obyło się też bez stałego elementu bluesowych koncertów klubowych, czyli wchodzenia w widownię i grania wprost przed fanami.

Tu zobaczysz zdjęcia z koncertu: Carlos Johnson Blues Band feat Felton Crews in Białystok 2016

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry