czwartek, 02 czerwiec 2016 20:43

Hard Rock Pub Pamela. Keith Thompson Band, Czarny Pies i Campus HRP Pamela (zdjęcia)

Keith Thompson Band in Hard Rock Pub Pamela, Toruń by Agata Jankowska Keith Thompson Band in Hard Rock Pub Pamela, Toruń by Agata Jankowska

Keith Thompson Band oraz Czarny Pies zagrali koncert w ramach jubileuszu znajdującego się w Toruniu Hard Rock Pub Pamela. Przed koncertem, odbyły się warsztaty gitarowe prowadzone przez Krzysztofa Toczko i Mirka Rzepę. Wydarzenie zamykało wiosenny semestr Campusu HRP PAMELA.

W poniedziałek 30 maja 2016 roku w Hard Rock Pubie Pamela wystąpiła supergrupa Czarny Pies. Zespół złożony z gwiazd polskiego rocka, bluesa i jazzu z założenia na każdym koncercie występuje w odmiennym składzie, prezentując indywidualny program. Na scenie Hard Rock Pubu Pamela zagrali instrumentaliści posiadający status wirtuozów: Leszek Winder, Krzysztof Ścierański, Ireneusz Głyk, Jan Gałach, Mirosław Rzepa i Michał Kielak.

- Leszek Winder powołał do życia formację, którą nazwał Czarny Pies - mówi dla bluesonline.pl Mirek Rzepa. - Zaprosił do jej składu same osobowości (nie mam na myśli siebie,chociaż stoję na scenie i gram już parę ładnych lat). Jesteśmy muzykami, ludźmi sztuki a ponieważ bardzo się lubimy, kochamy i szanujemy - efektem są koncerty o potężnym ładunku emocjonalno-twórczym. Każdy z nich jest jedyny i niepowtarzalny. Niewątpliwie taką dawkę pozytywnej muzycznej energii podarowaliśmy słuchaczom, którzy licznie przybyli do kultowego toruñskiego klubu Hard Rock Pub Pamela. Długie owacje,bisy i liczne podziękowania są najlepszym dowodem na to, że warto robić to co robimy i czemu poświęcamy swoje życie.

Czarny Pies w Hard Rock Pub Pamela, fot. Agata Jankowska

- Leszek Winder zebrał w jednym składzie niesamowite osobowości bluesa, rocka i jazzu - ekscytuje się Krzysztof „pARTyzant” Toczko. - Wszystkie te klimaty mieliśmy okazję usłyszeć podczas tego niezwykłego koncertu. Irek Głyk z Krzyśkiem Ścierańskim stworzyli solidny , sekcyjny fundament na którym reszta muzyków wybudowała „ muzyczny pałac”. Jasiu Gałach od dawna zachwyca mnie swoją wyobraźnią. Jak trzeba zagra jeden dźwięk w utworze by innym razem zaserwować całą tyradę… Wszystko ze smakiem i na temat. Podobnie Michał Kielak. Nie pcha się na siłę ze swoją harmonijką, zawsze znajdując dla niej odpowiednie miejsce. Publiczność w Hard Rock Pubie Pamela została uraczona różnorodnymi klimatami , ciekawymi riffami granymi często unisono przez Leszka, Jasia i Michała. Świetnie brzmiący zespół nie dał po sobie poznać, że jest po serii koncertów i tysiącach przejechanych kilometrów. Choć czarny pies we śnie oznacza ponoć zdradę, na jawie pod dowództwem Leszka Windera jest jej zaprzeczeniem. Gdy zatem usłyszycie, że gdzieś w okolicy błąka się owo stworzenie - przygarnijcie je, bo warto.

To jednak nie wszystko - wieczór otworzyła grupa Keith Thompson Band. Jest to zespół cenionego brytyjskiego wokalisty i gitarzysty współpracującego z toruńskim klubem od 2006 roku. Keith Thompson jest jednym z artystów występujących gościnnie na płycie projektu Gorczyca i Przyjaciele wydanej przez HRPP Records (wytwórni reprezentującej Hard Rock Pub Pamela).

Keith Thompson Band w Hard Rock Pub Pamela, fot. Agata Jankowska

- Występ Keith Thompson Band dzięki doskonałej sekcji rytmicznej (Łukasz Gorczyca i Tomek Dominik) miał w sobie niesamowity groove - dodaje Krzysztof „pARTyzant” Toczko. - Smaczne , dynamiczne granie wprowadziło publiczność w trans.

Przed koncertem, odbyły się warsztaty gitarowe prowadzone przez Krzysztofa Toczko z gościnnym udziałem Mirka Rzepy. Wydarzenie zamykało wiosenny "semestr" Campusu HRP Pamela. Uczestniczący w nim miłośnicy muzyki świętowali w ten sposób kolejną, trzecią już rocznicę funkcjonowania projektu.

Campus HRP Pamela, fot. Agata Jankowska

- Gdy „wymyśliłem” siebie z gitarą w ręku byłem na koncercie mojego ulubionego zespołu Metallica w katowickim „Spodku” - wspomina specjalnie dla bluesonline.pl Krzysztof „pARTyzant” Toczko. - Było to dokładnie 11 lutego w 1987 roku. Od myśli do czynu. Zadawałem sobie pytanie gdzie i od kogo mógłbym się czegoś nauczyć… Byłem gotów poświęcić cały wolny czas na zaspokojenie głodu poznawania tajników gry i dążenie do stania się aktywnym muzykiem. Pozostawało wszak pytanie jak podążać do tego celu? Odpowiedzi na to i inne pytania uzyskują uczestnicy „Campusu HRP Pamela”, który w poniedziałek 30 maja 2016 roku obchodził swoje trzecie urodziny. Od trzech lat przestrzeń klubowa HRP Pamela staje się unikatową platformą wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy wybitnymi osobowościami muzycznymi a pasjonatami marzącymi, jak ja owe 30 lat temu, o graniu. Okazuje się, że wielkie osobowości, które goszczą w „Campusie HRP Pamela” ( m.in. Jennifer Batten, Todd Wolfe, Jerzy Styczyński, Leszek Cichoński, Adam Palma, Marek Raduli, Zbigniew Hołdys czy Janusz Niekrasz) chętnie dzielą się swymi doświadczeniami i wiedzą z uczestnikami toruńskich cyklicznych warsztatów. Tak było i tym razem, podczas urodzinowych zajęć. Jeszcze przed ich rozpoczęciem można było podziwiać radosne, nieskrępowane gitarowe „harce” Krzysztofa Ścierańskiego. To był przedsmak tego co miało się wydarzyć kilka godzin później gdy na scenie Pameli Krzysiek pojawił się w towarzystwie pozostałych osobowości supergrupy „Czarny Pies”. W nawiązaniu do nazwy gwiazdy wieczoru podczas warsztatów na tapetę wzięliśmy doskonały utwór Led Zeppelin „Black Dog”. Po wstępnym opracowaniu piosenki dołączył do nas Mirek Rzepa , który opowiadał o swojej fascynacji harmonią. Wspólnie zagraliśmy kilka wymyślonych na bieżąco fraz . Nic tak nie rozwija wyobraźni jak wspólne muzykowanie. Warto również pojawiać się na zajęciach „Campusu HRP Pamela” , które ruszą ponownie po wakacyjnej przerwie już 29 sierpnia. Gościem specjalnym zajęć będzie Javier Vargas.

- Ludzie w różnym wieku przychodzą do Hard Rock Pubu Pamela ze swoimi gitarami po wiedzę, inspirację i po to, by wspólnie pograć - dodaje skromnie Mirek Rzepa. - Z nieukrywaną radością grałem z nimi i ten miły czas zostanie już na zawsze w mojej pamięci!

Zobacz zdjęcia, jakie podczas campusu i koncerów zespołów Czarny Pies i Keith Thompson Band zrobiła Agata Jankowska: Keith Thompson Band, Czarny Pies i Campus HRP Pamela

 

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry