piątek, 27 maj 2016 21:21

Hard Rock Pub Pamela. Mike Greene Trio, czyli klasyczny blues z najwyższej półki (zdjęcia)

Mike Greene by Radosław Sass Mike Greene by Radosław Sass

Mike Greene Trio oraz Oil Stains zagrali 23 maja w Hard Rock Pub Pamela w Toruniu. - Toruńska publiczność po raz kolejny okazała się wspaniała - powiedział bluesonline.pl Łukasz Wiśniewski, harmonijkarz tria, po koncercie w HRP Pamela.

- Toruński Hard Rock Pub Pamela po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych muzycznych lokali w kraju - mówi Łukasz Wiśniewski. - Żelazna konsekwencja w organizowaniu koncertów sprawia, że zawsze można tu liczyć na znakomitą publiczność. Tak było i tym razem, gdy w poniedziałkowy wieczór zawitałem do Pameli wraz z Mike Greene Trio. Zespół wykonuje tradycyjnego bluesa, czyli w dzisiejszych czasach muzykę nie najłatwiejszą w odbiorze, a jednak toruńska publiczność po raz kolejny okazała się wspaniała. Tu każdy lubi poniedziałki!

Mike Greene Trio

Mike Greene Trio to amerykańsko–polskie trio, które pomimo mistrzowskiego opanowania swoich instrumentów, stawia uczucia ponad technikę oraz odrzuca utarte schematy i konwencje. Twórczość zespołu zawiera w sobie wszelkie odcienie i oblicza amerykańskiej tradycji muzycznej: bluesa, gospel, jazzu i folku. Naturalna charyzma muzyków i silnie emocjonalny stosunek do wykonywanych utworów sprawiają, że każdy koncert ma w sobie niezapomniany element magii. Mike Green urodził sie w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn, gdzie od wczesnego dzieciństwa zgłębiał tajniki gitary oraz tradycyjnej amerykańskiej muzyki, takiej jak blues, gospej, jazz, czy country. W latach 70-tych przeniósł się do Francji, na znak sprzeciwu wobec wojny w Wietnamie. Mike to charyzmatyczny wokalista, songwiter oraz multiinstrumentalista, który gra na gitarze, banjo, mandolinie i akordeonie. Jego pierwszym zespołem we Francji był "Dirty Grits", lecz bardziej znaną polskiej publiczności była formacja "Bulldog Gravy", z którą grał w latach 2004-2007. W 2005r. grupa „ Bulldog Gravy” koncertowała w Polsce, m.in. na festiwalu "Jesień z Bluesem". W czasie poniedziałkowego koncertu w Hard Rock Pubie Pamela na scenie towarzyszyli mu: Łukasz Wiśniewski oraz Tomasz Dziano. Łukasz to harmonijkarz od wielu lat uznawany za jednego z najlepszych w kraju, jak również znakomity wokalista. Frontman zespołów Kraków Street Band, Hard Times oraz członek harmonijkowej super-grupy Harpcore. W ankiecie kwartalnika Twój Blues Łukasz Wiśniewski został uznany za najlepszego harmonijkarza roku 2011. Tomasz Dziano to urodzony w Łodzi gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Na stałe mieszka we Francji, gdzie wraz z Mikiem Greeneem wchodzi w skład bluesowego zespołu „Immigrants”, który występował na wielu międzynarodowych festiwalach (Belgia, Niemcy, Francja, Włochy, itp.).

Duet Oil Stains tworzą: gitarzysta Maciej Sztyma oraz Sebastian Strycharczuk, perkusista i wokalista w jednej osobie. Zespół Oil Stains to projekt koszalińsko-gdyński, działający od początku 2013 roku. Muzycy określają swoją muzykę jako root rock. Dynamiczne i potężne brzmienie grupy jest osadzone w stylistyce korzennego rocka i bluesa. Teksty o tematyce motoryzacyjnej, wolnościowej i miłosnej, przywodzą na myśl pierwszych rock’n’rollowych buntowników. Zarówno fani rockowych brzmień takich jak Led Zeppelin, Mountain czy Black Sabbath, jak i miłośnicy muzyki spod znaku wczesnych The Black Keys znajdą w twurczości tych dwóch panów wspólny mianownik. W maju 2015 roku duet Oil Stains wydał płytę „Here comes my train”, zawierającą 11 autorskich kompozycji. Niedawno brali udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock, co prawda nie przeszli do ścisłego finału i nie będą walczyć o miejsce na Dużej Scenie Przystanku Woodstock, ale… duet Oil Stains otrzymał Dziką Kartę Lecha, a to oznacza, że zagra na tym festiwalu, tyle że na scenie Lecha.


Zobacz zdjęcia z koncertu, jakie zrobił Radosław Sass: Mike Greene Trio i Oil Stains w Hard Rock Pub Pamela

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry