poniedziałek, 11 kwiecień 2016 22:17

Toruń. Hard Rock Pub Pamela. Gorczyca i przyjaciele - premiera płyty (zdjęcia)

Rob Tognoni i Łukasz Gorczyca w Hard Rock Pub Pamela Rob Tognoni i Łukasz Gorczyca w Hard Rock Pub Pamela

Solowa płyta Łukasza Gorczycy pt."Gorczyca i przyjaciele", miała swoją premierę w poniedziałek, 4 kwietnia 2016 roku, w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela.Gwiazdą koncertu był Rob Tognoni (z lewej), a wieczór otworzył Arek Zawiliński.

Łukasz Gorczyca to ceniony basista, współpracujący na co dzień z wieloma artystami z całego świata, zaś "Gorczyca i Przyjaciele" to projekt specjalny, do którego Łukasz zaprosił wyjątkowe osobowości muzyczne, z którymi postanowił nagrać płytę. Wśród tytułowych Przyjaciół wymienić należy przede wszystkim dwie niezwykłe Panie: pracującą z Mickiem Jaggerem i Glorią Gaynor saksofonistkę Patsy Gamble oraz Jennifer Batten, czyli słynną gitarzystkę Michaela Jacksona. Do grona muzyków, którzy również wzięli udział w nagraniu tej płyty należą także: Artur Bradliński (wokalista formacji Oversoul) oraz gitarzyści Krissy Matthews (Norwegia), Keith Thompson (UK) i Krzysztof "Puma" Piasecki . Płyta utrzymana jest w konwencji funk, soul, jazz.

Tu przeczytasz recenzję płyty: Gorczyca i przyjaciele

Miejsce premiery nie było przypadkowe. Trwająca kilkanaście lat koncertowa współpraca Łukasza Gorczycy z Hard Rock Pubem Pamela w dużej mierze ukształtowała scenę klubu. Regularne wizyty artysty zaowocowały wspólną realizacją wielu projektów. Jednym z nich jest płyta "Gorczyca i przyjaciele".

Premierę płyty uświetnił koncert, do udziału w którym muzyk zaprosił australijskiego wirtuoza gitary Roba Tognoni, cenionego perkusistę Tomka Dominika oraz przyjaciół z grupy Oversoul - grającego na gitarze Kubę Szturma i Tomka Drachusa-instrumenty klawiszowe. Wieczór otworzył swoim solowym występem Arek Zawiliński.

 

Zobacz zdjęcia z koncertowej premiery płyty: Gorczyca i przyjaciele w Hard Rock Pub Pamela

Podziel się

Wyśli do DeliciousWyśli do DiggWyśli do FacebookWyśli do Google PlusWyśli do TwitterWyśli do LinkedIn

Do góry